5 pluginů, které vyladí vaše webovky k dokonalosti

Posted on Posted in Podnikání, Wychechtávky (webové vychytávky)

 

Chcete vyladit vaše webovky, aby vypadaly jako od profíka? Nechte se inspirovat těmito 5 vychytanými pluginy a vykouzlete další level vašich stránek 🙂

Kdo má web postavený na WordPressu, ten má jistě několik pluginů, aby jeho web vypadal co nejlépe a měl nějakou chytrou funkcionalitu navíc. I já miluju mít něco praktického a hezkého na webu, a tak brouzdám (většinou po zahraničních) serverech a hledám to ideální pro mě.

Protože vím, že za najitím vhodného pluginu je kupa času a hromada trpělivosti s testováním, tak tu s vámi ráda sdílím svoje nejoblíbenější pluginy a věřím, že vám nějaký ten čas ušetří a pomohou vylepšit vaše webovky. Pojďme na to 🙂

 

1. Instagram Feed

Dostane váš Instagram na vaše webovky. Zobrazí vám na webu poslední fotky, vaši profilovou fotku a bio. A hlavně tlačítko pro možnost sledování 🙂 Mně se velmi líbí rozmanité možnosti nastavení a jednoduchost použití.

Mrkněte vpravo – takhle vypadá Instagram Feed zde na mém blogu v sidebaru. Profilovka a bio a k tomu posledních 6 fotek. Pomocí tlačítka Zobrazit další fotky… se objeví další šestice fotek, nebo pomocí výraznějšího tlačítka může návštěvník webu rovnou začít sledovat. A o to jde především 🙂

 

Na obrázku dole vidíte, jak úplně jinak vypadá Insta feed na mém webu NejsiOnline-Nezijes.cz. V nastavení jsem použila maximální šířku i výšku a právě 7 fotek bez možnosti načíst další fotky. Nepoužila jsem profilovku a bio, takže to skvěle ladí k „outfitu“ celého webu 🙂

 

 

Chcete ho také? Jak na to…

Přihlašte se do administrativy WP vašeho webu. V levém menu klikněte na Pluginy –> Intalace pluginů. Do vyhledávacího okénka napište Instagram Feed. Nainstalujete a následně aktivujete plugin.

 

V levém menu se vám objeví nová položka: . Klikněte na ni a můžete začít nastavovat. Zobrazí se vám nová stránka a čtyři záložky. Postupně si je projděte a nastavte si váš božský Insta na web 🙂

 

Configure – zde připojíte váš Instagram účet. Ještě si vyplňte poslední otázku – jak často chcete, aby se kontroloval váš Insta, že tam máte novou fotku. Já přidávám fotku jednou denně a nastavila jsem si kontrolu jednou za hodinnu, aby tak vždy nejpozději do hodiny od zveřejnění už fotka byla propsaná i na webu.

 

Customize – tady strávíte asi nejvíce času. Výška, šířka, barva pozadí, počet fotek celkem a počet sloupečků. Chcete zobrazit profilovku a bio? Chcete zobrazit tlačítko Načíst víc fotek nebo Sledujte mě? Jakou barvu budou mít tlačítka?

Tip 1: Plugin je v angličtině, pokud nějakému nastavení nerzumíte, nechte výchozí hodnoty.

Tip 2: Ukládejte změny po každé sekci 🙂

 

Display your feed – z této záložky je pro vás podstatné hlavně to, že na místo, kde chcete zobrazit Instagram Feed, vložte text instagram-feed ohraničený hranatými závorkami. Pokud feed chcete na jednom webu na různých stránkách různě vložený, můžete si podle  návodu na této záložce vše specifikovat.
Například pro vložení do sidebaru si nejprve vložíte widget Text a jako text tam vložíte instagram-feed (nezapomeňte na hranaté závorky kolem :). Jednoduché, že? 🙂

 

Support – Podpora pluginu v angličtině. Pokud byste ale měli dotaz, klidně piště tady do komentářů.

 

 

2. RSS Import

Další importovací plugin, po kterém jsem celkem dlouho pátrala. Hodí se, pokud spravujete více domén a pouze na jedné píšete blog. Například já chtěla poslední příspěvky blogu InspiringZouz.com propsat na web NejsiOnline-Nezijes.cz a teď to vypadá takto:

Pokud tento plugin chcete, vyhledejte si ho (v okénku pro vyhledání pluginů ve WP administrativě) podle tohoto názvu: WP-RSSImport. K tomuto pluginu se vám neobjeví v levém menu další položka, vložíte ho stejně jako jiný widget.

 

Nastavit se toho dá hodně, mně se s tím nechtělo moc brblat, takže jediné mé nastavení bylo:

  • Display: 5 (počet názvů článků které se mají zobrazit)
  • URL Feed: http://www.inspiringzouz.com (celá URL adresa, na které je originál blog)

 

Vložit se dá podobně jako Instagram feed pomocí textu RSSImport v hranatých závorkách, ale nemám to vyzkoušené. Díky skvělým aThemes šablonám jsem si to vložila jako widget jako všechny ostatní části stránky, aby to vypadalo moderně a trendy.

 

 

3. SmartSupp – Online Chat

Tahle vychytávka mě absolutně nadchla! Jde o možnost online chatu s návštěvníky vašich stránek, takže pokud budou mít jakýkoliv dotaz, tak nemusí hledat kontakt na vás a psát vám e-mail nebo volat. Jednoduše jedním kliknutím vám zprávu rovnou napíšou. A pokud jste online, můžete jim rovnou odpovědět. Pokud ne, zpráva se uloží a odpovíte jim, jakmile se připojíte. Vyzkoušejte na mém webu NejsiOnline-Nezijes.cz 🙂

 

Implementace na web je ve dvou částech:

  1. Instalace a aktivace pluginu SmartSupp Chat (provedete ve WP administrativě),
    v levém menu přibude položka: 
  2. Nastavení na webu www.smartsupp.com/cs/

Další funkcionalita, kterou jsem si okamžitě zamilovala, je možnost automatických zpráv. Nejlépe uvidíte v praxi tady, chvilku prohlížejte stránku a nechte se překvapit 🙂

Jestli se vám to jen trochu hodí, určitě využijte. Nemusíte se bát, že budete pořád vysedávat u chatu. Je to velký krok v péči o zákazníky, třeba to nevyužijou, ale vidí, že jste tu pro ně.

 

4. Simple Author

Máte na svých stránkách blog? Určitě chcete mít pod každým svým článek také krátké info o sobě. Případně i další autoři, pokud vás přispívá víc lidí. Základní nastavení WP je poměrně nudné, ale tenhle plugin vám pod článkem udělá perfektní vizitku. Najdete ho pod názvem Simple Author Box.

 

Tahle vychytávka se nastavuje na dvou místech:

(1) Nastavení pluginu: Po instalaci a aktivaci pluginu se vám v levém menu WP objeví nová položka: . Klikněte na ní a zobrazí se vám možnosti nastavení – upravte si, kde všude chcete podpis zobrazovat, barvy, fonty, tvar fotky atd. Plugin je sice v angličtině, ale u každé možnosti nastavení je ještě vysvětlující popisek a ten je pochopitelný i v té anglině.

 

(2) Nastavení podpisu jednotlivých uživatelů: V levém menu WP vyberte položku Uživatelé –> Přehled uživatelů. Ve spodní části nastavení každého profilu je textové pole pro vložení podpisu. Zde vložte text s vaším podpisem a nebojte se využít i odkazy.

Tip: Text, který chcete mít prolinkovaný na jinou stránku (například na stránku Kontakt, nebo Můj příběh) vložte do tagů:
<a href=“http://www.inspiringzouz.com/kontakt/„>Napište mi</a>
– namísto červeného textu dejte celou URL adresu, kam chcete odkazovat
– namísto zeleného textu napište to, co uživatel uvidí a bude na to klikat
Tento příklad by vypadal takto: Napište mi

Co napsat do podpisu? Popište (stručně!), kdo jste a jak můžete lidem pomoci. Nezapomeňte prolinkovat na své stránky. Inspirujte se třeba v mém autorském podpisu na konci tohoto článku 🙂

 

5. Open Graph

Tohle je „must-have“ = „musíš-mít“ 🙂 plugin každého webu. Tedy jestli sdílíte web nebo články na sociálních sítích a chcete, aby to vypadalo inteligentně a na první pohled to zaujalo. Díky tomuto pluginu totiž přesně nastavíte, jaký obrázek a jaký text se má při sdílení odkazu zobrazovat.

Plugin najdete pod dlouhým názvem Open Graph for Facebook, Google+ and Twitter Card Tags.

 

Po instalaci a aktivaci se vám v editaci každé stránky a příspěvku, dole na konci stránky, zobrazí pole pro vložení obrázku a popisku.

Velikost obrázku by měla být 1200 x 630 px. Délka popisku není definována, každopádně se zobrazí pouze na jeden řádek, tedy na tabletu je to cca 100 znaků, na mobilu asi 30. Je potřeba napsat poutavý nadpis i podnadpis a pohrát si s tím.

 

A je to 🙂 Už znáte mých 5 nejoblíbenějších pluginů, které vám zdokonalí webovky. Věřím, že se vám některý z nich líbil a také ho využijete. Sama vím, jak je někdy těžké pořádný plugin najít, brouzdat v zahraničních blozích a hledat a zkoušet. Věřím, že jsem vám ušetřila trochu času a jsem zvědavá, které taky využijete. Písněte mi do komentářů.

Přeji vám krásný a úspěšný den!

Zuzi 🙂

 

Miluje možnosti online světa, proto tvoří trendy webovky a buduje mezinárodní síť e-shopů. Inspiruje nejen maminky, že podnikat se dá i s mimčem.

Je autorkou e-booku Průvodce tvorbou obsahu webu a pomáhá začínajícím podnikatelům a maminkám na rodičovské s vytvořením jejich jedinečné online vizitky. Zároveň pomáhá lidem s rozjezdem jejich e-shopu v projektu Online Impérium.

Více o Zuzi se můžete dočíst tady. A napsat jí můžete na inspiringzouz@gmail.com.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *