Selfiečka s dětmi

Jak na selfíčka s mimčem

Posted on Posted in Lifestyle, Podnikání

 

Facebook se hemží skvělými a vystylovanými fotkami maminek s dětmi. Nadšené, krásné, mladé, upravené maminky a s nimi fotogenické, usměvavé, čisťoučké dětičky. A vy si chcete udělat aspoň jednu normální fotku do rodinného alba a zdá se vám to nemožné? Mrkněte na těchto 5 bodů, které pomáhají mně, okořeněné fotkami z jednoho našeho „selfíčkového tréninku“.

 

#1 Dám se dokupy

Často si aspoň rámcově své příspěvky na facebook plánuji. Pokud se zabýváte online podnikáním, tak je trocha strategie a plánování na místě. Předem mám přehled, co budeme daný den dělat a kde a kdy by bylo fajn něco nafotit. Takže úspěšné selfíčko začíná už ráno v koupelně.

Nepřeháním to. Základem je vyčištěná pleť a zuby. Jooo maminy, však to znáte, někdy je ten frmol takový, že ráno vylezete, stáhnete vlasy do drdolu, obléknete tepláky a svetr a najednou je večer a vy si jdete ty zuby konečně vyčistit… 😀

Takže to ráno – já osobně mám ráda jen základní líčení, takže zvýraznit obočí a nahodit řasenku. To máte všechno za pár minutek hotové a já už to teď trénuju i jednou rukou a ve druhé mi asistuje dítko. No a když nemám zrovna nejlepší den, tak to zachraňuje suchý šampon (btw jeden z nejlepších dárků novopečeným maminkám, který jsem dostala).

 

#2 Vyměnit poblinkaté a poslintané triko

Joo to není zrovna nejlepší reklama, ale rozhodně nevyměňuju za nóbl věci. Ono to čisté stejně dlouho nezůstane, však to maminky malých dětí dobře znáte 🙂 Vemte si něco, v čem se cítíte fajn. Nebo se na to vyprdněte, na selfíčkách je super to, že je vám stejně vidět hlavně obličej a z toho trika jen kousek 🙂

 

 

 

#3 Odpočaté a nakrmené dítko

Nejčastěji náš selfíčkový trénink časuji na dobu po jídle. Po kojení. Je to dobrá prevence ublinkávání, teda aspoň u nás. Nejdříve tomu Filípek moc nerozuměl – pochopitelně, kdo by taky po pár měsících na světe rozuměl těm divným krabičkám, co mají dospělí v ruce. Ale trénink dělá mistra, takže asi ve čtyřech měsících už začal reflektovat, že se na něj směju skrz tu divnou placatou věc. No trénovali jsme to u zrcadla – jedna z nejoblíbenějších hraček. Teďka v sedmi měsících už na mě skrz selfie foťák dělá ksichtíky sám a dokáže i něco napodobovat.

 

#4 Trénink dělá mistra aneb Fotit, fotit, fotit

Máma ready, dítko ready. Můžeme jít na věc. Podle mě je normální, že při honu za jednou pěknou a použitelnou fotkou je to tak čtvrt až půlhodinka práce (myslím focení, ne příprav) a desítky fotek. Někdy máte štěstí a ta správná a publikovatelná fotka vyjde hned na některý z prvních pokusů.

Často to tak ale nebývá a ono nemá smysl čekat, až se zrovna dítko správně usměje. Kor v dnešní digitální době. Prostě cvakejte jednu za druhou, dejte pauzu a smažte rozmazané a ty, kde jeden nebo druhý vypadáte fakt blbě. Ona se ta správná časem najde 🙂

Naučte se ovládat váš smart foun i poslepu. Např. Apple cvakne fotku nejen dotykem na displeji, ale i tlačítky + a – na boku. Ty snadno zmáčknete i poslepu, když se zrovna ksichtíte na prcka.

 

#5 Hlavně to musí být zábava

Musíte se u toho bavit jak vy, tak dítko. Asi ne každé dítko to bude mít rádo, ale naučte se to mít tyhle věci rádi. Kromě krásných fotek do rodinného alba je také zužitkujete jako dárky třeba formou fotek do kalendáře, fotoknihy nebo u nás pod stromeček naposledy přistálo pexeso s fotkami 0-4 měsíčního přírůstku. A my ho opravdu občas hrajeme 🙂

Je to zábava, jen se pak podívejte, co vzniklo, udělejte si z toho koláž nebo využijte nějakou aplikaci na gif pohyblivé obrázky.

 

Snad vám dnešní příspěvek dodal odvahy se pustit do selfíčkování a nebát se toho. Nebo vás aspoň pobavily naše „nepovedené“ fotky. Další naše zážitky můžete sledovat na mém osobním profilu nebo na fanpage Healthy & Quality Lifestyle.

EDIT: Po dopsání tohoto článku, který vznikl jako spontánní nápad z čisté radosti a pobavení se nad našimi fotkami, jsem objevila krásný a praktický e-book Fotíme mobilem, tak na něj mrkněte, autorka Lenka je profík a zde předává cenné rady 🙂

 

 

 

Miluje možnosti online světa, proto tvoří trendy webovky a buduje mezinárodní síť e-shopů. Inspiruje nejen maminky, že podnikat se dá i s mimčem.

Je autorkou e-booku Průvodce tvorbou obsahu webu a pomáhá začínajícím podnikatelům a maminkám na rodičovské s vytvořením jejich jedinečné online vizitky. Zároveň pomáhá lidem s rozjezdem jejich e-shopu v projektu Online Impérium.

Více o Zuzi se můžete dočíst tady. A napsat jí můžete na inspiringzouz@gmail.com.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *