Letos skoncuju s dokonalostí!

Posted on Posted in Osobní rozvoj, Podnikání

 

Jeden z mých letošních cílů, který k těm ostatním přibyl až teď před Valentýnem (nesouvisí ale s mým mužem, který je pro mě osobně dokonalý i se svými nedokonalostmi), ale souvisí s mojí pečlivostí a perfekcionismem.

Vždycky mě bavilo chystat všelijaké tabulky a návody a hlavně jejich dostupné a později i zabezpečené sdílení. Když mě moje kamarádka opakovaně žádala o souhrný návod k jedné omlazující technologii, chtěla jsem pro ni něco jedinečného, přehledného a krásného. Jeden večer mě popadla kreativní slina a vše jsem si rozkreslila na papír a…

…těšila se z toho, jak jsem to báječně vymyslela.

Den se s týdnem sešel. Znáte to – vyprat plíny, nakrmit, uklidit byt, nachystat snídani a svačiny, poklidit kuchyň… vyprat plíny… 😁 a já pořád přemýšlela, který počítačový program bude nejlepší na zhotovení mého výtvoru. Word, Excel nebo Canva?

Začaly mi chodit už skoro zoufalé prosby a tak jsem k tomu konečně o jednom poledním klidu svého dítka zasedla. Prohrábnu šanon s brožurkami a hledám jeden obrázek, co na internetu nebyl k sehnání, a který jsem nezbytně potřebovala. A v tom jsem to našla. Přesně to, co stačilo vzít a předat. Co stačilo vyfotit mobilem a poslat přes Messenger.

Přesně to, co v celé své nedokonalosti bylo vyřešené za pouhou minutu a ne týdny čekání na dokonalost.

Jenže druhý ouvej je, že se jen tak něčeho nechci vzdát. Takže ani svého dokonalého návodu. Ale letos jsem se naučila toto:

Udělej to nejlépe, jak umíš teď, ne lépe.

S ještě trochu černým svědomím jsem si řekla, že udělám kompromis – můžu si svůj dokonalý návod vyrobit, ale budu na to mít omezený čas, jeden večer a víc ani ťuk.

A je to tam.

Krásný, praktický a dnes velmi oblíbený komplexní přehled péče o pleť. Díky neskutečné trpělivosti kamarádů mě k něčemu dokopávat.

Výzva letošního roku je jasná – nesmím svojí touhou po dokonalosti brzdit nejen sebe, ale ani další lidi.

Nebrzdi svou touhou po dokonalosti sebe ani ostatni!

Doufám, že nejsem jediná, kdo to máte podobně 🙂 Ono to není snadné překonat roky pěstovanou preciznost. Ne že bych teď věci odflakovala, ale už se umím přistihnout, že něco zdokonaluju už přes čáru. A v tu chvíli si řeknu: „Udělej to tak, jak to umíš nejlépe teď!

Připomnělo mi to teď jednu dobrou myšlenku, kterou mi řekl jeden starý známý, co se zabýval NLP:

Naše dovednosti můžeme rozdělit takto:

Nevím, že něco nevím. – V téhle fázi s tím holt nic nenadělám.

Vím, že něco nevím. – Teď už na tom můžu začít pracovat.

Vím, že něco vím. – To chce trochu času a tréninku se sem dopracovat, ale jde to.

Přeji vám, ať brzy najdete své „Vím, že něco neumím“ a náledné „Vím, že něco vím“ přijde brzy. A nečekejte na dokonalost 🙂

 

Miluje možnosti online světa, proto tvoří trendy webovky a buduje mezinárodní síť e-shopů. Inspiruje nejen maminky, že podnikat se dá i s mimčem.

Je autorkou e-booku Průvodce tvorbou obsahu webu a pomáhá začínajícím podnikatelům a maminkám na rodičovské s vytvořením jejich jedinečné online vizitky. Zároveň pomáhá lidem s rozjezdem jejich e-shopu v projektu Online Impérium.

Více o Zuzi se můžete dočíst tady. A napsat jí můžete na inspiringzouz@gmail.com.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *